Публикувано на: 11.12.2009 00:18:47

Рейтинг:

Сена

Британското списание Autosport е провело анкета сред своите читатели, с цел да определят кой е най-добрият пилот във Формула1 за всички времена.

Анкетираните са посочили общо 217 пилота, участвали някога във Формула1, като вероятно никой няма да се изненада, че за победител е провъзгласен легендарният Айртон Сена, който загина трагично на пистата Имола през 1994г.

Въпреки че не е най-успелият пилот във Формула1, Айртон Сена спечели сърцата на милиони хора по цял свят. През своята кариера, бразилецът е ставал 3 пъти световен шампион, участвал е в 161 състезания, спечелил е 41 от тях, качвал се е 80 пъти на почетната стълбица и е стартирал 61 пъти от полпозишън.

На второ място в класацията, читателите на Autosport са наредили Михаел Шумахер, който е най-успелият пилот във Формула1, носител на седем световни титли, а на трета позиция е останал петкратният световен шампион - аржентинецът Хуан Мануел Фанджо.