Петзвезден лукс "by Vilner" в Mercedes GL
Прочети повече | Коментирай
Gentle Pagoda от Студио Vilner
Прочети повече | Коментирай
Еволюцията на Porsche 911 - видео
На този клип може да проследите еволюцията на Porsche 911, още от първия модел 356, който се е появил през далечната 1950г., до последния 997 Turbo.
Един от основните акценти на изложението в L.A. е "Автомобилите след 50 години".
Представяме ви 8 концептуални автомобила, които според създателите им бихме карали през 2057г.
Моделите са подредени по азбучен ред:
Gran Turismo 5 Prologue излиза на 13 декември
Всички фенове на играта Gran Turismo могат да свалят демо версията и от 20 октомври от официалният сайт. Продажбите на самата игра ще стартират на 13 декември, когато ще спре да се продава старата версия Gran Turismo 4.
В играта са добавени още 18 автомобила, между които Nissan GT-R, Mitsubishi Evolition X, още модели на Ferrari и Alfa Romoe. Новите писти са 3 - Fuji, Daytona и Suzuka.
Subaru пуска първия автомобил, който няма да е AWD
След като дълги години Subaru произвеждаха единствено автомобили със задвижване AWD, от центаралата съобщиха че ще пуснат първият модел с предно предаване. С това те се надяват да увеличат пазарният си дял в Европа.
Немската фирма GeigerCars тунингова Ford GT. Мощността на двигателя е увеличена до 701к.с., ускорението от 0-100 става само за 3.5 сек., а максималната скорост, която развива суперавтомобилът е 280км/ч.
Тунингованият Ford GT е получил също 20-цолови джанти отпред с гуми 245мм. и 21-цолови отзад с гуми 325мм.
Toyota Tacoma се появи в играта World of Warcraft
Представете си, че играейки си популярната игра World of Warcraft, в момента когато призовете своя кон, вместо него се появява автомобил и то не какъв да е, а Toyota Tacoma.
Това не е поредният бъг в играта, а новата рекламна кампания на Toyota Motor Company, които са решили да популяризират марката си, чрез реклама в най-популярната игра в Света.
Нови снимки на Mazda MPS Extreme
От Mazda пуснаха още снимки и допълнителна информация за модела MPS Extreme. Той ще се предлага с 2 двигателя - единият с мощност 255кс. при 5 500об/мин. и максимален въртящ момент от 380Нм при 3 000об/мин, а другият - 2.3-литров DISI Turbo, с мощност 281к.с. при 5 300об/мин. и въртящ момент 425Нм при 4400об/мин. Увеличението на мощността е постигнато благодарение на Powertrain Control Module (PCM).
Джантите на автомобила са 19-цолови BBS Motorsport с гуми Dunlop Sports 225/35ZR19. Спирачните дискове са 320мм. отпред и 280мм. отзад. В оборудването влизат също 4-канален ABS, EBD (electronic brake distribution) и електронен спирачен асистент, а иинтериорът е с чернвено-черен кожен салон.
Subaru Legacy Touring Wagon MP5-D-E
Японска тунинг фирма DAMD Styling Effect направи един доста добър тунинг на Subaru Legacy Touring. Променени са само интериора и външният вид, без да засягат двигателя.
Освен променените престилки, Subaru Legacy Touring е получил още джанти 8Jx19 с гуми BRIDGESTONE POTENZA REO50A, предни 225/35R-19 и задни 225/35R-19. В интериора правят впечатление седалките RACING SPARCO NS-06 Cheetah.
Volkswagen Golf GTI Pirelli ще бъде произведен в лимитирана серия, разработена на базата на Golf GTI.
Автомобилът е оборудван с 18-цолови джанти 5P Pirelli , от където идва и наименованието му. Неговата цена ще започва от 31700 евро.
Vandenbrink Design GTO направи конкурент на Bugatti Veyron и Lamborghini Raventon
След Lamborghini Raventon, Porsche RUF CTR3, Gemballa Mirage GT и Ferrari F430 TuNero, дойде ред на още един суперавтомобил, който да бъде представен тази седмица. Това е GTO създаден от Vandenbrink Design, на базата на Ferrari 599 GTB Fiorano.
Базовият двигателят е V12 (650к.с.) и е модернизиран съвместно с тунинг фирмата Edo Competition. За тези, които желаят по-мощен двигател е предвиден 6.3 литров, V12, с мощност 750к.с.






