Ford Kuga тунингован от Wolf Racing

Ford Kuga тунингован от Wolf Racing

19.08.2008 22:36:18

Немската тунинг фирма Wolf Racing показа спортна програма за европейската версия на Ford Kuga. Срещу скромната сума от 795 евро, мощността на 2.0-литровия дизелов двигател може да бъде увеличена от 136к.с. на 158к.с.

Wolf Racing предлагат и 20-инчови джанти, с гуми 75/30 R20 Pirelli, но това удоволствие излиза доста по-солено, а именно 2 850 евро. Немците са предвидили и спортни пружини, които свалят височината на Ford Kuga с 20мм, като тяхната цена е 199 евро. 

Затвор за британски шофьори причинили смърт, говорeйки по телефон

Затвор за британски шофьори причинили смърт, говорeйки по телефон

19.08.2008 14:27:08

Правителството на Великобритания прие закон, предвиждащ затвор за шофьорите причинили смърт, докато говорят по телефон, ядът, пият, пушат или се гримират. До момента в британското законодателство е имало вратичка, според която за произшествие настъпило при подобни обстоятелства извършителите са се разминавали само със солена глоба.

Приети са още две важни точки. Шофьорите причинили смърт поради безрасъдно шофиране да лежат 5 години в затвор, а тези без книжка – две години. Досега и за двете престъпления извършителите са заплащали единствено глоба от по 5 000 лири стерлинги.

Новият Mercedes E-Class разкрит в Autobild?

Новият Mercedes E-Class разкрит в Autobild?

19.08.2008 08:47:51

Популярното немско списание Autobild публикува в последния си брой снимки на новото поколение на Mercedes E-Class, което ще дебютира на автоизложението в Женева през март 2009-та. За съжаление, не е ясно дали фотосите са официални или дело на служител в изданието.

Ако приемем, че това ще е визията на новия E-Class, то най-голяма промяна по купето се забелязва по предницата, където закръглените фарове са заменени с ръбати. Задните светлини също са претърпяли коренна промяна, а интериорът е в стила на моделите на Mercedes-Benz от 80-те години на миналия век.

Volkswagen Passat CC Gold Coast дебютира на Пебъл Бийч

Volkswagen Passat CC Gold Coast дебютира на Пебъл Бийч

19.08.2008 00:24:04

Следвайки примера на много други автомобилни производители, Volkswagen също представи лимитирана версия на свой автомобил на тазгодишното издание на Pebble Beach Concours d’Elegance.

Автомобилът, с който немската компания участва носи наименованието Passat CC Gold Coast. Луксозното возило се задвижва от 3.6-литров агрегат, с мощност 280к.с., а скоростната му кутия е роботизираната DSG с два съединителя.

Pininfarina Hyperion блесна на Concours d’Elegance

Pininfarina Hyperion блесна на Concours d’Elegance

19.08.2008 00:22:11

Италианската дизайнерска къща Pininfarina показа модела си Hyperion по време на провелия се този уикенд Concours d’Elegance в Пебъл Бийч (Калифорния). Автомобилът е базиран на Rolls-Royce Drophead Coupe, и е наречен на един от титаните в гръцката митология.

За съжаление, все още не се съобщават никакви технически характеристики на Hyperion. Най-вероятно той ще се задвижва от 6.75-литровия V12 двигател на Rolls-Royce Drophead Coupe, който е с мощност 453к.с. и максимален въртящ момент 720Нм. 

Lexus показа Pebble Beach версии на LS 600h L и SC 430

Lexus показа Pebble Beach версии на LS 600h L и SC 430

19.08.2008 00:04:00

Lexus използва тазгодишния Pebble Beach Concours d’Elegance, за да представи специални версии на моделите LS 600h L и SC 430, носещи наименованието на изложението.

LS 600h L Pebble Beach е с цвят на купето Truffle Mica, а интериорът му е в комбинация от двуцветна кожа и елементи изработени от кленово дърво. Автомобилът е получил и 19-цолови джанти.

Smart ForTwo passion Limited Two

Smart ForTwo passion Limited Two

18.08.2008 23:59:08

Smart са решили да пуснат Limited Two версия и на кабриолета ForTwo, след като на автомобилното изложение в Женева през март показаха такава и за купе версията.

Автомобилът е с мощност 71к.с., цветът на купето е светло син, а джантите са 15-цолови. Интериорът на мъника е с облечени във финна кафява кожа спортни седалки, волан и скоростен лост.

Lotus показа концепция за арктически експедиции

Lotus показа концепция за арктически експедиции

18.08.2008 16:56:48

Популярният британски производител на спортни автомобили Lotus показа концепцията CIV (Concept Ice Vehicle), която е предназначена за арктически експедиции. Тя е разработена съвместно с Moon Regan TransAntarctic Expedition.

CIV е екологично чисто превозно средство, чиято перка се задвижва от биогориво. Концепцията се придвижва на три масивни ски, които могат да преодолеят повечето препятствия в зимни климатични условия. 

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport в целия си блясък

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport в целия си блясък

18.08.2008 12:31:07

По време на провелия се този уикенд Concours d’Elegance в Пебъл Бийч (Калифорния), Bugatti показа Veyron 16.4 Grand Sport. Автомобилът е с ръчно свалящ се твърд покрив, за който няма място в купето, но ако завали, когато сте го свалили може да поставите сгъваемия, намиращ се в багажното отделение.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport може да развие максимална скорост от 407км/ч., но само когато е с твърдия покрив. Ако той е премахнат скоростта е с ограничение на 360км/ч., а ако сте поставили сгъваемото покривало тя не трябва да надвишава 130км/ч.

Момичето на Бонд ще кара Ford Ka

Момичето на Бонд ще кара Ford Ka

18.08.2008 11:46:31

Украинската актриса Олга Куриленко, изпълняваща ролята на Камила в поредния филм за Джеймс Бонд (Quantum of Solace), ще кара новото поколение на Ford Ka. Автомобилът от филма е в златист цвят на купето, украсено с уникални стикери, и нестандартен интериор.

Премиерата на Quantum of Solace ще се състои на 31-ви октомври в Лондон. Припомняме ви, че и в предишния филм за Агент 007 - Casino Royal, освен типичния за Бонд Aston Martin, видяхме дебютиращия тогава нов модел на Ford – Mondeo. 

Предишна Следваща
Нашите спонсори



Последни галерии
autoblog.bg | motoblog.bg | travelblog.bg | mamablog.bg | fashionblog.bg | techblog.bg | funny.bg