Renault разработва три градски електромобила

Renault разработва три градски електромобила

09.11.2008 22:56:11

Френската компания Renault съобщи, че планира да разработи три градски автомобила, задвижвани от електродвигатели. Те ще са базирани на моделите Kangoo, Megane и Twingo, като ще можем да ги видим най-рано през 2011г.

Отговорникът за създаването на електромобили в Renault Серж Юкоз заяви, че в момента компанията провежда тестове, на които оборудваните с елктромотор автомобили не отстъпват по нищо на тези с 1.6-литров бензинов агрегат, с мощност 100к.с. Установено е също, че при скорост между 70 и 100км/ч. електрическите модели са много по-гъвкави от бензиновите.

Brabham Racing се завръщат с тунинг версии на BMW

Brabham Racing се завръщат с тунинг версии на BMW

09.11.2008 22:27:42

Легендарният производител на състезателни автомобили Brabham Racing ще се завърне от небитието след 16-годишно отсъствие. Основаната през 1960г. компания от пилота във Формула1 Джак Брабам и дизайнера Рон Тауранак обяви фалит през 1992г.

Възкръсналите Brabham Racing са ни подготвили изненади за тунинг изложението Essen Motor Show, което ще стартира на 29-ти ноември. Там компанията ще представи три доработки на автомобили BMW M3, M5 и X6. За момента може да видите само компютърно изображение на първия модел, а за фотоси на другите два ще трябва да почакаме до края на месеца.

Ясни са седемте финалисти за „Автомобил на годината”

Ясни са седемте финалисти за „Автомобил на годината”

09.11.2008 22:09:21

Вече са известни седемте финалисти в „Car of the Year 2009”. Журито на конкурса е съставено от 59 автомобилни журналисти от 23 страни в Европа, които ще обявят победителя на 19-ти ноември.

В челната седморка на конкурса тази година намериха място:

Mercedes ML 63 AMG 10th Anniversary

Mercedes ML 63 AMG 10th Anniversary

07.11.2008 13:21:24

В началото на 1999г. се появи първият представител на Mercedes-Benz ML с обозначение AMG в наименованието си. Този модел беше задвижван от 5.5-литров двигател, с мощност 347к.с.

Днес от немската компания представиха специална версия на настоящия ML 63 AMG, която е разработена в чест на 10-годишнината от появата на първата AMG модификация на модела и е наречена „10th Anniversary”.

Първи експонати в новия музей на Porsche

Първи експонати в новия музей на Porsche

06.11.2008 23:37:07

Строителството на новия музей на Porsche в Щутгарт вече е към своя край и от компанията решиха, че вече могат да изложат първите 20 експоната в него. Сред тях са автомобили като 356 Cabriolet, оригинален модел „11” и първият прототип на 924.

Останалите 60 автомобила, които ще бъдат изложени в новия музея, в момента се намират в склад, но до края на седмицата ще се извърши и тяхното транспортиране.

Honda показа новия Life

Honda показа новия Life

06.11.2008 23:33:32

Японската компания Honda показа новото поколение на Life, чийто продажби в Япония ще стартират на 8-ми ноември (събота). Цената на миниавтомобила ще започва от 945 000 йени, което е около 7 600 евро. От Honda планират да произвеждат месечно по 13 000 бройки от модела.

Honda Life е с трицилиндров 660-кубиков двигател и четиристепенна автоматична скоростна кутия. Като допълнителна екстра се предлага възможност автомобилът да е оборудван със задвижване към четирите колела.

Toyota Aygo Facelift

Toyota Aygo Facelift

06.11.2008 23:06:17

Японската компания Toyota представи обновения си модел Aygo, използващ обща платформа с вече познатите ни Citroen C1 Facelift и Peugeot 107 Facelift, които Ви представихме по-рано тази седмица.

Както и при другите два модела, промените по Aygo са основно по външния вид на автомобила. Предната броня е с изцяло нов дизайн, декоративни въздушни отвори в двата края и по-голяма решетка.

Hyundai i40 идва през 2010г.

Hyundai i40 идва през 2010г.

06.11.2008 22:24:29

Южнокорейската компанията Hyundai възнамерява след две години да стартира продажбите в Европа на модела i40, който ще замени настоящия Sonata.

Според предварителна информация, Hyundai i40 ще бъде изграден на изцяло нова платформа, а дизайнът му ще наподобява този на концепцията Genus, която беше показана през 2006г.  на изложението в Женева.

Сериен седан от Lamborghini през 2011г.?

Сериен седан от Lamborghini през 2011г.?

06.11.2008 16:25:20

Много вероятно е сериен седан, разработен върху концепцията Lamborghini Estoque, да се появи на пазара в края на 2011г. Компанията все още не е взела окончателно решение за стартиране на производството му, но ако то е положително интензивната работа по автомобила ще започне през следващата година.

Lamborghini Estoque се задвижва от 5.2-литров двигател, с мощност 560к.с. и максимален въртящ момент 610Нм. Ако бъде пусната серийна версия на автомобила тя ще е оборудвана с новата седемстепенна скоростна кутия с два съединителя, а цената на седана ще е около 190 000 евро.

Peugeot 107 Facelift

Peugeot 107 Facelift

06.11.2008 11:42:39

Френският автопроизводител Peugeot показа обновения си модел 107, който използва обща платформа със Citroen C1 Facelift. От появата на модела преди 3 години до сега са произведени 322 000 бройки.

Както и при Citroen C1, промените по автомобила обхващат основно външния му вид и по-конкретно предницата. Бронята е изцяло променена, като в двата и края са интергирани декоративни отвори с решетки. За интериора на малкото возило са предвидени нови тапицерии и цветови комбинации.

Предишна Следваща
Нашите спонсори



Последни галерии
autoblog.bg | motoblog.bg | travelblog.bg | mamablog.bg | fashionblog.bg | techblog.bg | funny.bg